Uluslararası Djital Şarap İletişimi Konferansı

Türk şaraplarını dünyada kalite ile anılır bir marka haline getirmek amacıyla kurulan Wines of Turkey (WOT) platformunca “Uluslararası Djital Şarap İletişimi Konferansı” düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği etkinlik 9 – 11 Kasım 2012 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. Konferansa yurt dışından ve Türkiye’den yaklaşık 350 konuk katılacak.

Her yıl şaraplarıyla tanınan bir ülkede gerçekleştirilen Uluslararası Dijital Şarap İletişimi Konferansı (EWBC), dünyanın turizm, gurme gıda ve şarap sektöründeki önemli sosyal medya yazarlarını ve sektörü yönlendirenleri bir araya getiriyor. EWBC 2012 katılımcıları, en son teknolojik gelişmeleri izleyen, şarap ve yeme içme alanında uzmanlaşmış basın mensupları ve bloggerlar, satın almacılar, üreticiler, pazarlama uzmanları ve turizm profesyonellerinden oluşuyor.

Her sene bir konsept üzerine tasarlanan konferansın, bu seneki teması Türkiye’nin şarabın ana vatanı olması dolayısıyla “Kaynak” olarak belirlendi. WOT platformu sözcüsü Taner Öğütoğlu, Türkiye’de şarabın yüzde 52.2’sinin Ege Bölgesi’nde üretildiğini, İzmir’in de bu bölgenin en önde gelen kenti olması nedeniyle konferansa ev sahipliği yapmasının anlamlı olacağını düşündüklerini söyledi.

EWBC 2012, uluslar arası boyutu nedeniyle İzmir’in yurt dışı turizmine ve kentin gastronomi turizmiyle de anılmasına katma değer sağlayacak, ülkemizde yetiştirilen 800’den fazla yerli üzüm çeşidinin tanıtılmasında fırsat yaratacak. 11 Kasım 2012 Pazar günü düzenlenecek Urla, İzmir, Efes, Aydın gezileri ile de bölgenin tarihi ve kültürel tanıtımına katkı sağlayacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın