Gazeteci Eren Güvener hayatını kaybetti

Sürekli Basın Kartı sahibi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Türkiye Gazeteciler Sendikası eski başkanlarından Eren Güvener bugün vefat etti. Güvener’in cenazesi 2 Kasım Cuma günü öğleyin Zincirlikuyu Camisi’nden alınarak Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Eren Güvener’in ölümü nedeniyle baş sağlığı mesajı yayımladı. Türk basınına uzun yıllar hizmet veren Eren Güvener’in, gazetecilerin sosyal ve sendikal haklarının korunması noktasında da büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Sertel, “Değerli meslek büyüğümüz Eren Güvener’in vefat haberini üzüntüylü öğrendim. Eren ağabey, Türk basınına önemli hizmetler verdi, özellikle meslektaşlarımızın sendikal hakları noktasında büyük bir mücadele yürüttü. Eren Güvener’i sevgi ve saygıyla anarken ailesine ve Türk basın camiasına başsağlığı diliyoruz” dedi.
EREN GÜVENER
Eren Güvener 1943 yılında Mersin’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ve İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirdi. Mesleğe 1967 yılında Yeni İstanbul Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Yeni Ortam, Vatan, Ayrıntılı Haber Gazetelerinde çalıştı. Milliyet Gazetesi’nin Sorumlu Yazı İşleri Yönetmenliği’ni yaptı. Bir dönem Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanlığı’nı üstlendi.

Bir cevap yazın