Bornova Belediyesi 3.5 yılda 114 kilometre yol yeniledi

Bornova Belediyesi son 3.5 yılda yol ve parke taş düzenlemelerine 12.8 milyon lira harcayarak vatandaşlara hizmet üretti. Yeni güzergahlar ve iyileştirme çalışmaları için 100 bin ton asfalt kullanan Bornova Belediyesi’nin asfalt döktüğü yolların uzunluğu 114 kilometreyi buldu. Asfaltın yanısıra parke taş ve beton yollarla da vatandaşların talepleri karşılandı.
Son 3.5 yılda bütçesine 95 milyon liradan 161 milyon liraya çıkaran Bornova Belediyesi fiziki yatırımlarda da rekorlar kırdı. Yol çalışmalarında kullanılan 100 bin ton asfaltın 7 metre genişliğinde yol yapımında kullanıldığı düşünüldüğünde toplam uzunluğu 114 kilometreye ulaştı. Bunun parasal karşılığı ise 8.2 milyon lirayı buldu.
Bornova Belediyesi asfalt çalışmalarının yanısıra son 3.5 yılda parke taş düzenlemelerinde de önemli mesafeler katetti. İlçedeki kaldırım ve yollara 120 bin metrekare parke taş döşeyen Bornova Belediyesi, 16 kilometre parke taş yol, 32 kilometre de kilit parke taş tretuvar yaptı. Üç yılda parke taş düzenlemelerine toplam 4.6 milyon lira harcandı.
Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, ilçeyi hem fiziki yatırımlarla hem de sosyal, kültürel ve sanatsal hizmetlerle kalkındırmak için çalıştıklarını belirterek, “3.5 yıl önce bazı temel prensiplerimizi ortaya koyduk. ‘Sokakta pazaryeri bırakmayacağız’ dedik. Ardı ardına pazaryerlerini açtık, yenilerini açmaya da devam ediyoruz. Asfalt ve yol çalışması konusunda da önemli hizmetler ürettik. İlçemizin altyapı yatırımlarını tamamlamak için tüm birimlerimiz yoğun bir çalışma içinde. Asfalt konusunda ise hiçbir zaman taviz vermedik. Bozuk yolları anında düzeltmek için yoğun çaba harcıyoruz. Ekiplerimiz, Bornovalıya hizmet için gece gündüz çalışıyor. Bundan sonra da böyle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın