EÜ Eğitim Fakültesi 206 öğrencisini mezun etti

Ege ÜniversitesiEğitim Fakültesi’nin 2011-2012 mezunları Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle diplomalarını aldı. 206 öğrencisini mezun eden EÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Doğan, Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkenin koşulları ne olursa olsun eğitim alanında başarılı olunması gerektiğini savunuduğunu anlatarak sözerini şöyle sürdürdü:

“Askere çok ihtiyacımız olduğu Kurtuluş Savaşı yıllarında dahi öğretmenlerin askerliklerinin ertelenmesi bunun en büyük kanıtıdır. Artık ‘ben neredeyim ve ne yapıyorum?’ sorularına ilaveten bundan sona ‘ne yapmalıyım ve nasıl değişebilirim?’ sorularını da sormalıyız. Öğrencilerimizi demokrasiye saygılı, erdemli, sağduyulu, etik ilkelere bağlı olarak ülkemizin hizmetine kazandırmanın onurunu yaşıyoruz. Bugün ailelerimizin emeklerinin karşılığını aldığı günlerden biri ve ailelerimizin böyle günleri çok yaşayacağını inanıyorum.”

Öğrencilerin Bologna süreci gibi değişimlere ayak uydurduğunu ve çalışmaktan vazgeçmediğini söyleyen EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü de “Gururluyuz heyecanlıyız çünkü genç meslektaşlarımızı mezun ediyoruz. Değerli öğretim üyelerimiz öğrencilerimize yeni bir ufuk açtılar. Aileler öğretmenlikle ilgi yasaları bizden daha iyi öğrendiler” dedi. “Paylaşmayı dayanışmayı zorluklarla mücadele etmeyi öğrendiğimiz Ege Üniversitesi’ne veda ediyoruz” diyen Eğitim Fakültesi birincisi Merve Ökten de şöyle konuştu:

“Biriktirdiğimiz anılarla kurduğumuz dostluklarla üniversite yaşamı sona eriyor öğretmenlerimizde bir aile sıcaklığını bulduk ve onlarla bu ilişkimiz hep devam edecek. Bilimin ışığında, etik duyarlılıkla karşımıza çıkacak engellerle baş edecek ve yenilikler yaratmaktan, üretmekten vazgeçmeyeceğiz. Atatürk’ün bizlere vasiyet ettiği fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller için, laik ve demokratik bir Türkiye için azim ve kararlılıkla çalışacağız” dedi. (Ege Ajans)

Bir cevap yazın