Ana Sayfa Güncel Haberler Genç beyinler bilimi keşfediyor

Genç beyinler bilimi keşfediyor

Bornova Belediyesi’nin ilköğretim 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin yaratıcılığını geliştirmek amacıyla kurduğu Genç Kaşifler Bilim Evi’nde eğitim alan çocuklar bilimsel gezilerle öğrendiklerini pekiştiriyor.

Son olarak biyoloji ve zoolojiye ilgisi olan öğrenciler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Bornova’daki Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü bünyesindeki kobay hayvanlarını inceledi
Bornova Belediyesi BELGEM Eğitim Merkezi’nde faaliyetlerini sürdüren Genç Kaşifler Bilim Evi’nde verilen eğitimler sayesinde 4 bin öğrenci bilimle tanışmış oldu.

Bornova Belediyesi’nin Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, eğitimin her alanında farklı desteklerle gençlerin önünü açmak için çalıştıklarını belirterek, “Genç Kaşifler Bilim Evi de ilçemizdeki bilime meraklı gençlerimizin bu yönlerni geliştirmek için kurulan çok önemli bir merkez. Burada çocuklarımız çoğu zaman karmaşık bulunan ve korkulan fizik, kimya gibi bilim dallarını deneyler ve projelerle oyun oynar gibi öğreniyorlar” diye konuştu.
Önceki İçerikSüt dağıtımında İzmir formülü
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments