Ana Sayfa Güncel Haberler Zeybeklere yarıştı

Zeybeklere yarıştı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen zeybekler grup yarışmasına Gaziemir Spor Salonu’nunda gerçekleştirildi.
Ege’nin çeşitli illerinden gelen sporcular mücadele ettiği yaraşmalarda minikler-yıldızlar kategorisinde Denizli Destan Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü ekibi birinciliği kazanırken, ikinci Bornova Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, üçüncü Aydın Halk Oyunları Topluluğu Eğitim ve İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü oldu.
Gençler-Büyükler kategorisinde Kuşadası Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü birinciliği kazandı. Manisa Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci olurken; Maliye Mensupları Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üçüncü oldu.
Bayraklı Belediyesi olarak bu yılki yarışmalara destek verdiklerini ifade eden Bayraklı Belediyesi Başkanı Hasan Karabağ, “Amacımız birlikte yaşamayı, kardeşliği, dostluğu, paylaşmayı sporla kültürü iç içe geçiren halk oyunlarımızı milli gelenek ve göreneklerimizi devamlı olarak yaşatmak ve Atatürk’ün Türkiyesi’ni ileriye taşımaktır. Ne mutlu sizlere ne mutlu emek verenlere” dedi.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments