Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı’nın temeli atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce projelendirilen 329 araç kapasiteli Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı’nın temeli törenle atıldı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yıllardır konuşulan bir projeyi hayata geçirmek üzere olduklarını belirterek arazi sahibi Konak Belediyesi ile birlikte örnek bir işbirliği gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Kocaoğlu, kentte artan otopark ihtiyacını karşılamak üzere, Hatay Köprü Mahallesi, Üçkuyular Terminali, Alsancak Hocazade, Karşıyaka Alaybey, Buca Kasaplar Meydanı ve Ulukent gibi bölgelerde otopark ve terminal projelerinin yaşama geçirileceğini anlattı. Bu projelerin gerçekleşmesiyle trafiğin önemli ölçüde rahatlayacağını belirten Aziz Kocaoğlu, Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı’nın en geç yılbaşına kadar bitirilmiş olacağını sözlerine ekledi.

Projenin gerçekleştirileceği araziyi tahsis eden Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ise
15 yıllık bir hayalin gerçekleştiğini belirtti. Tartan, “Rant ekonomisinin gerçekleştiği bu süreçte Konak Belediyesi çok büyük gelir elde edebileceği bu arazisini, ‘önce insan’ sloganıyla yola çıkarak, vatandaşın hizmetine sunmuş, burayı bir alışverişi merkeziyle yeni bir sıkışıklık alanı haline getirmek yerine, bir ferahlama alanı olmasını sağlamıştır” diye konuştu.
2 kez okundu.

Bir cevap yazın