Kadın birliklerinin dayanışma arayışı

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Bayanlar Birliği üyeleri Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği’ne konuk oldu. Salihli TSO Meclis Salonu’nda ilk önce EBSO Vakfı Bayanlar Birliği’nden gelen 14 kişilik heyete Salihli tanıtım filmi sunuldu. Her iki odanın üyeleri kendilerini tek tek tanıttı ve görev aldıkları komiteler hakkında bilgi verdi.

Salihli TSO Kadınlar Birliği Başkanı Dilek Gür, henüz üç aylık bir geçmişleri olmasına rağmen, kısa zamanda önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gür, “Kendimizi tanıtmak için resmi temaslarda bulunduk. Beş komisyon oluşturduk. Şubat ayında gezi düzenleyeceğiz. Üyeler arasında kaynaşmayı sağlamak üzere çeşitli etkinlikler yapmayı düşünüyoruz” dedi.

EBSO Vakfı Bayanlar Birliği Başkanı Hülya Kuloğlu, Salihli TSO Kadınlar Birliği Başkanı Dilek Gür’e ziyaretin anısına doğal taş üzerine geleneksel ebru sanatının uygulandığı bir plaket verdi. Kuloğlu, Salihli’deki kadınlarla kurdukları sıcak temastan son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Salihli ve İzmirli kadınlardan oluşan 30 kişilik grup, daha sonra yemekte bir araya geldi. EBSO Vakfı’nın Tiyatro Grubu’nun hazırladığı “Dullar” adlı tiyatro oyununun Dünya Kadınlar Günü’nün kutlandığı Mart ayında Salihli’de Belediye Tiyatro Salonu’nda sergilenmesi kararlaştırıldı.

Bir cevap yazın