Gazeteci Erhan Ünver toprağa veriliyor

İzmir’in duayen gazetecilerinden Erhan Ünver 74 yaşında yaşamını yitirdi. Ünver evinde, kalp krizi sonucu can verdi. Ünver için 5 Ocak 2011 Perşembe günü saat 10.15’te uzun yıllar görev yaptığı Yeni Asır Gazetesi önünde, saat 11.00’de de üyesi olduğu İzmir Gazeteciler Cemiyeti önünde tören düzenlenecek. Erhan Ünver’in cenazesi, Alsancak Hocazade Camisi’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Güzelbahçe Yelki Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Erhan Ünver, 1938 yılında Torbalı’da doğdu. Ankara Hukuk Fakültesi ile İzmir İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’nde okudu. Gazeteciliğe 1960 yılında Ege Telgraf’ta başladı. Yeni Asır’da 43 yıl çalıştı. Bu arada Hürriyet ve Gözlem gazetelerinde görev aldı. Üç gazeteci arkadaşıyla birlikte esnafa yönelik ”Birlik Gazetesi”ni yayımladı. Sabah Gazetesi’nin Ege Bölge Temsilciliği’nde bulundu. Sürekli basın kartı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti 2010 Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü sahibiydi. Evli ve üç çocuk babasıydı.

Erhan Ünver’in vefatı nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınlayan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, “Meslek büyüğümüz Erhan Ünver, gazeteciler arasında ve çevresinde sevilen, sayılan bir kişilikti. O iyi bir insan ve iyi bir gazeteciydi. Türk ve İzmir basınına uzun yıllar hizmet veren Ünver’e Allah’tan rahmet diliyor, sevgili eşi Özden Ünver başta olmak üzere geride kalan ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Kent-Yaşam Haber- Bilgi Sitesi ailesi olarak değerli meslek büyüğümüze tanrıdan rahmet, ailesine, dostlarına ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Bir cevap yazın