Rekortmen Dershanesi’nde film afişleri sergisi

Rekortmen Dershanesi Alsancak Şubesi, film tutkunları için çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Tamamı orijinal, yerli ve yabancı, bir döneme damgasını vurmuş kült filmlerin afişleri dersane ortak alanlarında meraklılarının beğenisine sunuluyor. 1391 Sokak No: 11 Alsancak – İzmir adresindeki dershanede açılan sergi Şubat ayı sonuna kadar gezilebilecek.

Ömer Serif’in unutulmaz filimi “Dr. Jivago”, bir dönemin efsane TV dizisi “Kaçak: Dr. Kimble”, baş rollerinde Kirk Douglas, Robert Mitchum, Richard Widmark gibi efsane oyuncuların yer aldığı uzun yıllar akıllardan silinmeyen western filmlerinden “Batı Geçidi” filmlerinin afişleri sergide yer alıyor. Ziyaretçiler sergide 1970’li yıllara ait unutulmaz Türk filmlerinin afişlerini de görebiliyorlar. Türkan Şoray’ın baş rolünü oynadığı “Dünyanın En Güzel Kadını”, “Ekmekçi Kadın”, “Asiye Nasıl Kurtulur?” filminin afişleri sergiye gelenlere nostalji dolu anlar yaşatıyor.

Öğrencilere butik tarzda eğitim veren Rekortmen Dershaneleri’nin yıl içinde bu tür sergilere ev sahipliği yapacağını belirten dershane yöneticisi Aybala Yentürk, “Bu tür sergilerle dershanemizi bir eğitim kurumunun yanısıra bir kültür merkezi haline de getirmeyi amaçlıyoruz. Dershanemizde açtığımız bu tadımlık sergi afiş koleksiyoncuları ve afiş tasarımcılarının da ilgisi çekti. Öğrencilerimiz ise anne babalarının gençlik yıllarında hayranlıkla izledikleri sanatçıları tanımaktan keyif aldıklarını belirtti” dedi.

Bir cevap yazın