İGC geleneksel yılbaşı balosu yapıldı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel yılbaşı balosu, 450 cemiyet üyesinin ve eşlerinin katılımıyla Kuşadası Pine Bay Otel’de gerçekleştirildi. Konaklamalı ve iki ayrı gece olarak düzenlenen etkinliğin ilk gününde meslekte 50 yılı dolduran ve 70 yaşını aşan 11 cemiyet üyesi gazeteciye 2011 Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü verildi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel hale getirdiği yılbaşı balosunda bir araya gelen eski ve yeni kuşak gazeteciler bütün bir yılın gerginliğini ve yorgunluğunu atma olanağı buldu. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye milletvekilleri, belediye başkanları, iletişim ve basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Gecede konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, görev süreleri boyunca ayrıştırıcı değil birleştirici bir anlayışla hareket ettiklerini belirtti. Sertel, “Biz hiç kimseye, hiçbir kişiye siyasi düşüncesinden, bize yakınlığından ya da uzaklığından ötürü bir yaklaşım sergilemedik. Hiç kimseyi ötelemeden, kimseyi ayrıştırmadan kucaklayan bir camiayız. Biz bir bütünüz” dedi.

Herkesin düşüncesini özgürce dile getirebildiği bir ülkede yaşamanın en güzeli olduğunu vurgulayana Atilla Sertel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bu ülkenin evlatlarıyız. Biz doğruyu korkmadan, insanların gözünün içine baka baka söylemek yürekliliğinde olan insanlarız. Bizim dıştan gelen saldırılara karşı sergilediğimiz dik duruşumuz ve bilincimiz Hasan Tahsin’den gelmektedir. Emperyalizme karşı ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’dir. Bu ülkenin kurtuluşunu sağlayan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’ini yaratan da Hasan Tahsin’dir. Biz İzmirli gazeteciler Hasan Tahsin’in torunları olmaktan gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz.”

Konuşmaların ardından meslekte 50 yılı dolduran veya 70 yaşını aşan 11 cemiyet üyesine 2011 Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülleri verildi. Ahmet Gümüşçü, Ayhan Ön, Ceyhan Baytur, Gazanfer Karpat, Güngör Öcal, Işık Ersan, Kadir Gümüloğlu, Mesut Eştürk, Murat Eştürk, Mustafa Ersin Özençel, Sökmen Talay’a 2011 Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödüllerini törenle aldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel ve yönetim kurulu üyeleri geceye özel hazırlanan kutlama pastasını birlikte kesti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın