44 bin aileye, 4.4 milyon TL’lik bayram yardımı

Sosyal belediyecilik konusunda etkin çalışmalarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin sürdürülmesi konusunda büyük önem taşıyan “bayram destekleri”ni Kurban Bayramı’nda da sürdürüyor.

Bu yıl İzmir’de yaşayan “ihtiyaç sahibi” ailelere toplam 4.4 milyon liralık “Bayram yardımı” kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, bayram paralarını yine ailelerin adlarına açılan banka hesaplarına yatırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından evlerine gönderilen mektubu alan vatandaşların, kendilerine bildirilen banka şubesine giderek adlarına açtırılan hesaptan 100’er TL’lik bayram yardımlarını çekebilecekleri bildirildi.

Yardıma muhtaç aileler ayrıca, http://www.izmir.bel.tr adresinden “Kurban Bayramı yardımları” bölümüne tıklayıp TC kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecekler. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu yardımlar, bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getirecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın