2011 Empati Ödülü “Yarım Kalan Hayatlar” ile Ayşe Arman’a

Ege Üniversitesi(EÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği işbirliği ile 11’inci Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi düzenlendi. EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, “Ege Üniversitesi toplumla bütünleşerek eğitim ve araştırma faaliyetleriyle tüm farklı kitlelere hizmet etmeye çalışmaktadır. Böyle bir etkinliğin ilk kez uluslararası katılımla düzenlenmesi kongreye ayrı bir önem kazandırmıştır” dedi.

İki yılda bir düzenlenen kongre, dünyada psikolojik danışmanlık eğitimi alanında saygın eğitim kurumlarını ve sağlık, adalet ve savunma sektörlerinde çalışan yerli ve yabancı öğretim üyelerini ve psikolojik danışmanları ağırlıyor. Psikolojik danışmanlığın ülkemizdeki rotasının yeniden çizilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan kongre bu yıl ilk kez uluslararası katılımlı gerçekleştiriliyor.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ve insanları anlama çabasını ortaya koyan çalışmaları ödüllendirerek toplumun gündemine getirmek amacıyla yılın empati ödülü kongrede sahibini buldu. 2011 yılı Empati Ödülü’ne “Yarım Kalan Hayatlar” Projesi ile hayatın farklı alanlarından konuları ve toplumu bu doğrultuda bilgilendirmeye ve toplumsal duyarlılığı geliştirmeye yönelik yaklaşımıyla gazeteci Ayşe Arman layık görüldü. Ayşe Arman’ın ödülü Hürriyet İzmir Bölge Müdürlüğünden Mete Tamer Onur aldı.
107 kez okundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın