Ahiliğin özünde iyi insan olmak var

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 20 – 25 Eylül 2011 tarihleri arasında kutlanan “Ahilik Haftası” nedeniyle İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden Rasim Akpınar, İESOB başkan vekilleri, oluşturulan komisyon tarafından “yılın ahisi” seçilen 65 yıllık bakkal Ali Çetin Çolpar, Büyükşehir Belediyesi Meclisi Esnaf Komisyonu üyeleri ve meslek komitesi temsilcileriyle bir araya geldi.

Ahilik sisteminin önemine değinen Kocaoğlu, “Her zaman yanınızda olduğumuzu zaten biliyorsunuz. Her türlü desteği, yardımlaşmayı bundan sonra da elimizden geldiğince sağlamaya çalışacağız. Ahiliğin özünde iyi insan var. Bu yoldan ayrılmadığımız, iyi ahlak prensibini her alanda öne çıkardığımız müddetçe, karşımıza çıkan tüm engelleri rahatlıkla aşabiliriz” dedi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, “Esnaf teşkilatına karşı gösterdiğiniz çaba, gayret ve yardımlar için teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarda da birlikte, kentimiz ve ülkemizin kalkınması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın