Şimdi köyler daha yakın!

Büyükşehir sınırları içindeki 60 orman köyüne birden otobüs seferi koyan ESHOT, “Artık köyler uzak değil!” sloganıyla başlattığı bu çalışmanın startını, İzmir merkezine en uzak noktalardan biri olan Torbalı’nın Dağtekke Köyü’nde verdi. Bu sevimli orman köyündeki davullu-zurnalı törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanı sıra İzmir milletvekilleri Mustafa Moroğlu ve Musa Çam, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik de katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, daha önce 38 köye otobüs tahsis ettiklerini ve son 60 orman köyü birlikte toplu ulaşım götürdükleri köy sayısını 98’e çıkardıklarını hatırlatan Başkan Aziz Kocaoğlu, yıl içinde alacakları yeni otobüslerle diğer köylere de aynı hizmeti götürmeye çalışacaklarını söyledi.

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, elini taşın altına koyarak dağ köylerine otobüs seferi başlatmasından dolayı teşekkür etti. Dağtekke Köyü Muhtarı Halit Bardak da orman köylüleri olarak çok istedikleri belediye otobüslerine kavuştuklarını söyledi. Tören sonrasında, Başkan Kocaoğlu ve vatandaşlar, 785 hat numaralı Torbalı-Dağtekke otobüsüne binen ilk yolcular oldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın