Halıcılar Fuar’da buluşuyor

İzmir Halıcılar ve Yer Döşemecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Naci Ölçen, halıcılık ve yer döşemeciliği sektöründe faaliyet gösteren önemli firmaların İzmir Enternasyonel Fuarı’ndaki şemsiye standda biraraya geleceğini söyledi.

Sektördeki firmaların İEF’ye katılarak yurt içi ve yurt dışı ticari bağlantılar kurmalarını ve sektörün hareketlenmesini sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Ölçen, “Geçtiğimiz yıl standımızda ülkemizin 27 önemli firması yer almış ve standımızı 6.800 kişi ziyaret etmişti. 381 metrekarelik şemsiye stand ile katıldığımız fuarda bu yıl ki hedefimiz geçen yılı ikiye üçe katlamak olacak” dedi.

İzmir Enternasyonel Fuarı’ndaki şemsiye standda, sektörün önemli firmalarının yer alacağına dikkat çeken Ölçen, “Ata mesleğimiz kültür mirasımız el halıcılarının, hızla ilerleyen teknolojik gelişmelere en hızlı ayak uydurmuş, innovasyonla teknolojiyi harmanlayıp ürettikleri yeni tasarımları sergileyeceğiz. Ülkemizin dünyadaki gurur kaynağı şehri haline gelen Gaziantep üreticileri, laminat parke ve pvc yer kaplama malzemelerinde ülkemizin önemli markaları ve Belçika firması da şemsiye standımızda yer alacak” diye konuştu.

Ölçen, “Derneğimiz ve komitemizde yürüttüğümüz çalışmalarda, bir aile olarak gördüğümüz sektör üyeleri arasındaki ticari işbirliklerini ve uyumlarını geliştirmeye, sektör firmaları arasında dostluğu pekiştirmeye büyük önem verdik. Çünkü bütünlüğümüzü koruyarak yapacağımız çalışmalar, İzmir dışına önemli iş bağlantıları kurmamızı kolaylaştıracaktır. Yerli olsun, yabancı olsun, İzmir dışından gelen firmalarla daha rahat rekabet etmemizi sağlayacaktır” dedi.

Tüketici-aracı-üretici üçgenini kuran uluslararası fuarların sektörlere çok önemli kazanımlar sağladığını belirten Ölçen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İzmir Ticaret Odası Yönetiminin bugüne kadar sektörümüze verdiği tüm fuar katkıları, fuarlar ile ilgili göstermiş olduğu teşvik edici ve takdir edilecek olumlu yaklaşımları nedeniyle, başta Sayın Ekrem Demirtaş ve Yönetim Kurulu ile Oda Meclisimize camiamız adına teşekkür ederim.”

Bir cevap yazın