Aşka da dansa da engel yok

Gaziemir’de 14. Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri tüm yönleriyle fark yarattı. Ünlü sanatçılar ilk kez Gaziemir’de konser verirken, çocuklar arasında ayrım gözetilmeden 23 Nisan’ın ruhuna uygun etkinliklere imza atıldı.

Gaziemir Belediyesi sınırları içinde oturan spastik ve down sendromlu çocuklar da festivale özel olarak davet edildi. Etkinliklerde Gaziemirli çocuklar engelli arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken, özel çocuklar da gösteri sundu. Bu gösteriler arasında en etkileyicisi ise down sendromlu Efe ve Miray’ın İspanyol dansıydı.

Özel Can Özel Eğitim İlköğretim Okulu’nun özel öğrencileri Efe ve Miray, öğretmenleri Hülya Yücesoy eşliğinde hazırladıkları dansı, yeni festival alanını dolduran binlerce Gaziemirli’nin alkışları arasında sahneledi. Bir süre önce sözlenerek evliliğe ilk adımı atan Efe ve Miray’ın, aşkın ve sevginin en saf halini danslarına yansıtması izleyenleri etkiledi. Gösteri sonunda öğretmenleri ile birlikte halkı selamlayan genç çift, dans etmeyi hiç bırakmayacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın