Tekstilde hedef dünya markalarıyla rekabet

8. Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Kongresi Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Topluluğunun organizasyonuyla Prof. Dr. Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezinde başladı. Sektörle öğrenci arasında bağ kurmak, Tekstil Mühendisleri Odaları ile öğrenciler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla düzenlenen kongreye 13 üniversiteden yaklaşık 750 kişi katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan E.Ü. Müh. Fak. Dekanı Prof. Dr. Beno Kuryel, “Kürsü mantığından bölüm mantığına geçtiğimiz bu dönemde insanların fikirlerinin önemsendiği, öğrenme sürecindeki işlevlerin ve görevlerin etkili bir şekilde paylaşılabildiği bu organizasyonların sürmesi için her zaman destek vermeye hazırız” dedi.

Sektörü ve sanayicileri temsilen açılışta konuşma yapan Türkiye Hazır Giyim ve Moda Fedarasyonu Başkanı Nedim Örün, “Türk tekstil sektörü uluslararası pazarda önemli bir konumda yer almaktadır. Öyle ki, özellikle uzakdoğudan gelen bazı ürünlerde ‘Made In Turkey’ etiketleri taklit ediliyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde daha da gelişecek olan tekstilde hedefimiz; İtalya gibi dünya markası ülkelerle rekabet etmektir” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın