Sanal alemden uzakta sokakta bir gün

23 Nisan kutlamaları 3.Sokak Festivali etkinlikleriyle çocukları özgür bir dünyaya taşıdı. Meydanlarda ve sokaklarda diledikleri gibi oyun oynayan çocuklar yerlere ve duvarlara resimler yaptılar. Unutulmaya yüz tutan köşe kapmaca, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, yakan top gibi oyunları dünya çocuklarıyla birlikte oynadı. Güneşli havada oradan oraya koşuşturan, neşeyle kahkahalar atan çocukları seyreden İzmirliler unutulmaz bir gün yaşadı.

Büyüklerin de zaman zaman eşlik ettiği oyunlarla kentte karnaval havası esti. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan da miniklerle birlikte uçurtma uçurdu, ip atladı, top oynadı. Gündoğdu Meydanı’nda kurulan eğlence alanında Konak ilçe sınırları içindeki ilköğretim okullarından, konuk ülkelerden ve illerden gelen yüzlerce çocuk şenliğe renk kattı. Çocuklara sokakta oynanan çeşitli oyuncaklar dağıtıldı.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, çocukların sanal bir dünyada sıkışıp kaldıklarını, çocukluklarını yeterince yaşayamadıklarını ve zaman zaman iletişim kopukluğu içinde bulunduklarını belirterek, Sokak Oyunları Festivali’yle miniklere unutulan oyuncaklarla oynamayı tanıttıklarını belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın