Piriştina: Ben bile babamın adını kullanmıyorum

Bu sözlerin sahibi Levent Piriştina… Merhum Başkan Ahmet Piriştina’nın oğlu… DSP’nin Konak’tan birinci sıra belediye meclis üyesi adayı… Levent Piriştina’yla annesinin yaptığı açıklamayı konuştum.
Biliyorsunuz Mine Hanım, siyasi parti ve adaylara seslendi.
“Eşim, Ahmet Piriştina’nın ismini kullanmayın, siyasi malzeme olarak öne çıkarmayın. Bu tür davranışlar, saygısızlık ve ahlak dışıdır” dedi.
Levent Piriştina’yı sordum, “Ne oldu da tam seçim öncesi böyle bir gelişme yaşandı” diye…
Söze, “Ben bile babamın adını kullanmıyorum” diye başlayıp anlattı:
“Her gün sokaktayız. Kadınların ve gençlerin de bulunduğu üç ayrı ekiple dolaşıyoruz. Günde ortalama 10 bin kişiye ulaşıyoruz. Amacımız seçim gününe kadar Konak’taki 270 bine yakın seçmene ulaşmak. Kendimi Levent Piriştina, olarak tanıtıyorum. Babamın mirası üzerinden politika yapmam. Setin İzmirli, benim Ahmet Piriştina’nın oğlu olduğumu biliyor. Olağanüstü ilgi ve yakınlık görüyorum. Heyecanlarını hissediyorum. Sık sık da, ‘Sizden önce Ahmet Piriştina’nın ekibinden arkadaşlar geldi’ diyorlar. Şaşırıyorum. Babamın adını muhtarlardan en tepedeki adaylara kadar bir çok siyasetçinin kullandığına tanık olmak, canımızı sıkıyor. İpin ucu kaçtı. Annem de çok sıkıldı. Sonunda ailem, yaşananları İzmir halkıyla paylaşmak istedi. Mesele budur.”
Peki, sandıktan ne çıkar?
Levent Pirişitina, sahadan izlenimlerini aktarıyor:
“Ailemle, 1991, 1995, 1999 ve 2004 seçimlerinin bizzat içindeydik. Böyle bir manzarayla karşılaşmadık. Şikayetler sel gibi… Kimse şimdiden İzmirlinin oyuna ipotek koymasın, kendini darı ambarında zannetmesin. 29 Mart sabahı sürprize hazırlıklı olun.”
Levent Piriştina böylesine iddialı… (HT)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın