Kent – Yaşam bir milyonu aştı

İnternet ortamında “İzmir’in haber – bilgi sitesi” söylemiyle yayın yaşamını sürdüre web sitemizin ziyaretçi sayısı 2 Mart 2007 günü bir milyonu geçti. Kenti ve kentliyi ilgilendiren konulardaki zengin içeriğiyle 4.5 yılı geride bırakan Kent-Yaşam‘da yayımlanan ve arşivlenen haber sayısı 9 bin aştı.

1 Temmuz 2002 günü internet üzerinden yayın yaşamına başlayan haber – bilgi sitemizin ana sayfasında “Kent Haberleri” yer alıyor. “Kent Rehberi” ve “Kent Bağlantıları” bölümünde kent insanının her an gereksinim duyabileceği telefon numaraları ve web site bağlantıları bulunuyor. Kentteki bilim, kültür, sanat etkinlikleri “Kent Ajandası” bölümünde gün gün yayınlanıyor. “Kent Objektif” bölümünde birbirinden güzel İzmir fotoğrafları yer alıyor.

Kent – Yaşam’ın “Kent Yazıları” yazı kadrosu ağırlıkla gazetecilik eğitimi alan ve gazetecilik deneyimli kişierden oluşuyor. Duygu Özsüphandağ Yayman, Elbin Ertunç Dinç, Emel Akçay Uzun, Emre Erdoğan, Erdal İzgi, CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, Hüseyin Erciyas, Işık Teoman, Orhan Beşikçi, Saadet Erciyas, Sabriye Mercan Bolulu, Serap Dikmen Ahmetoğlu ve Şirin Yörük‘ün özel yazıları Kent – Yaşam’da yayınlanıyor.

Agah Agamemnon, Cengiz Türksoy, Çağlayan Bilgen, Dilek Gappi, Elif Demirci, Engin Yavuz, Fevzi Yılmaz, Hasan Tahsin Kocabaş, Macit Sefiloğlu, Münir Koçaslan, Nesrin Coşkun, Ümit Otan, Reşat Yörük ve Tufan Atakişi de yazılarını paylaşarak Kent – Yaşam’a destek veriyor. Mesleği ve eğitimi gazetecilik olan bu kadar yazarı bir arada bulunan bir başka mecra yok.

Başlangıçta sade, basit, kolay erişebilir bir web sitesi oluşturmayı hedefledik. Sitemizin tasarımcısı ve yazarı Emre Erdoğan bu konuda amaca uygun, kullanıcı dostu bir arayüz geliştirdi. Kent – Yaşam haber – bilgi sitesinde 9 bini aşkın yayınlanmış, arşivlenmiş haber ve yüzlerce fotoğraf bulunuyor. Site içeriğinden kaynak belirtmek koşuluyla herkes serbestçe yararlanabiliyor.

Sitemizi ziyaret edenlerin sayısının bir milyonu aşmasının sevincini yaşıyoruz. Beş yıla yakın süredir yayın yaşamını sürdüren Kent – Yaşam’a gösterilen ilgi, duyulan güven ve verilen desteğe, katkıya teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın