Yazdır Arkadaşına gönder
19 Mayıs'ta gençler üç gün sürecek festival coşkusu yaşayacak
19 Mayıs'ta gençler üç gün sürecek festival coşkusu yaşayacak Türkiye'nin farklı kentlerinden gelen bin 400 üniversite öğrencisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Gençlik Festivali'nde 19 Mayıs coşkusunu yaşayacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenecek yol koşusu, fener alayı ve konserlerle kent tam bir bayram havası yaşayacak.

Üçüncü Gençlik Festivali

17 Mayıs'tan itibaren İnciraltı Kent Ormanı'nda çadır kurarak festival süresince konaklayacak gençler, her gün birbirinden renkli etkinlik ve eğlencelere katılacak. Üçüncü kez düzenlenecek “İzmir Gençlik Festivali"nde, İzmir ve farklı kentlerden yaklaşık bin 400 üniversite öğrencisi kamp yapacak.

Gençler 20 Mayıs'a kadar devam edecek festivalde kent stresinden uzak, doğayla baş başa kalıp spor ve konser etkinliklerine katılabilecek. Kamp programına kaydolan 18-30 yaş arasındaki gençler, 17 Mayıs 2019 Cuma günü Kent Ormanı'na gelerek çadırlarını kuracak. Üçüncü İzmir Gençlik Festivali sırasında genç müzik grupları sahne alacak. Kamp alanına sadece kayıtlı gençler girebilecek. Konserler ise halka açık olacak.

Üç gün sürecek festivalin ise programı şöyle:

17 Mayıs 2019 Cuma

İnciraltı Kent Ormanı'na sabahtan itibaren çadırlar kurulacak, gün boyu spor etkinlikleri (basketbol, masa tenisi, voleybol, bisiklet) yapılacak. Canlı langırt, çekme basket, gladyatör, sumo güreşi, rodeo, dev jenga, halka atma gibi eğlenceler düzenlenecek. Ödüllü turnuvalar satranç, dama gibi oyunlar oynanacak. Güncel dans ve hareket, soundpainting ve farklı disiplinler için "Anda Doğaçlama" ve "Gençler Genç Olmayı Konuşuyor" atölyeleri gerçekleşecek. Saat 20.30’da karaoke etkinliği, 21.30 da ise "Tersyön" müzik grubunun konser programı başlayacak.

18 Mayıs 2019 Cumartesi

Sabah sporu "zumba" ile başlayan ikinci gün programı, Kent Ormanı’nda bisiklet turu ile sürecek. Canlı langırt, çekme basket, gladyatör, sumo güreşi, rodeo, dev jenga, halka atma gibi etkinlikler, ödüllü turnuvalar satranç, dama gibi oyunlar da ikinci gün gerçekleşecek etkinlikler arasında. Aynı gün içindeki kahraman, doğaçlama tiyatro, duygular ve sınırlara saygı ve halk dansları atölyeleri gerçekleşecek. Bambaşka, Reverse, Yokyer gibi Türkiye’nin genç müzik grupları sahne alacağı konserler saat 21.30’da başlayacak.

19 Mayıs 2019 Pazar

Program sabah Balçova Terapi Ormanı’na doğa yürüyüşü ile başlayacak. Gün boyunca birbirinden renkli spor ve eğlence etkinlikleri gerçekleştirilecek. Yoga, capoeira, doğaçlama tiyatro, doğru egzersiz ve halk dansları atölyesi yapılacak.

Kampçılara 'Dünya Atabarı Oynuyor' etkinliği

Etkinliğin son günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hayko Cepkin gençlerle bir araya gelecek. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 19.19’da gerçekleşecek “Dünya Atabarı Oynuyor” etkinliğine katılacak kampçılar daha sonra vapur turu yapacak. Günün sonunda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin saat 20.15’de düzenlediği Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na yapılacak yürüyüş ve fener alayına katılarak dev Atatürk posterini taşıyacaklar.

19 Mayıs'ta iki dev konser

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konserinde Hayko Cepkin ve Ceylan Ertem’i aynı sahnede buluşturacak. İki sanatçının konserinden önce sahneye İzmir Gençlik Orkestrası çıkacak.Pazar akşamı Gündoğdu Meydanı'ndaki konserde Ceylan Ertem saat 22.00’de, Hayko Cepkin ise saat 23.00’de sahne alacak.

19 Mayıs için koşacaklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl altıncı kez ‘yol koşusu’ düzenlenecek.

19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 08.00’de başlayacak “19 Mayıs Yol Koşusu”, Konak Meydanı’ndan başlayacak. Koşuya katılan atletler, Üçkuyular Vapur İskelesi’nden geri dönerek 10 kilometrelik parkuru tamamlayacak.

Koşu günü sabah saat 07.00’den itibaren Cumhuriyet Bulvarı ile Fevzipaşa Bulvarı kesişiminden Konak Alt Geçidi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Üçkuyular Vapur İskelesi'ne kadar olan güzergahın Üçkuyular'a gidiş yönü (deniz tarafı) gerekli önlemler alınarak trafiğe kapatılacak ve diğer yön gidiş- dönüş olarak verilecek. Yarış bitimiyle birlikte saat 09.30’dan itibaren trafik akışı normal düzenine dönecek.

Tarih: 16/5/2019
371 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri