Yazdır Arkadaşına gönder
19. Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı
19. Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 19. kez düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı. Ulusal haber, İzmir kent haberi, haber fotoğrafı ve İzmir kent televizyon haberi dallarında birincilik ödülleri ve Hande Mumcu Özendirme ödüllerini kazananlar belirlendi.


“İzmir Kent Haberi” dalında Ege Telgraf’tan Erman Şentürk’ün “Milli servet işte böyle çürüyor” haberi birinci oldu. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Habertürk Gazetesi’nde yayınlanan “Pankartlı özür” başlıklı haberi ile Mert Neşet Muslu kazandı.

 
“İzmir Kent TV Haberi” dalında Anadolu Ajansı’ndan Halil Şahin ile Fatih Doğan’ın "Fedakar Öğretmen Engelli Öğrenciye Yol Arkadaşı Oldu” haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü İhlas Haber Ajansı’ndan Ceren Atmaca ile Halil Karahan “Alperen’in ablasından hayat kurtaracak servis projesi” başlıklı haberiyle kazandı.“Ulusal Haber” dalında Habertürk Gazetesi’nden Mehmet İnmez’in “Cennete İhale” başlıklı haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Cumhuriyet Gazetesi’nden Hakan Dirik “Lozan’ın aslını getirin” haberi aldı.

“Haber Fotoğrafı” dalında Associated Press’ten Emre Tazegül’ün "8 aslana veda” fotoğrafı birinciliğe değer görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü ise “Kedi Tombi sınıfa döndü” başlıklı haberde yayınlanan fotoğrafıyla Anadolu Ajansı’ndan Evren Atalay kazandı.  

Yarışmada ödül kazanan eserleri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği İzmir Temsilcisi Turan Gültekin, Milliyet Gazetesi İzmir Bölge Temsilcisi Engin Uğur Ağır, Hürriyet Gazetesi Editörü Ergül Satıç, Dünya Gazetesi Yazarı Ali Ekber Yıldırım, Fotoğraf Sanatçısı-Yazar Lütfü Dağtaş, NTV İzmir Temsilcisi Merih Ak ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Ural’dan oluşan seçici kurul belirledi.

Yarışmanın ödülleri 21 Eylül 2018 günü Kültürpark'ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.


Tarih: 13/9/2018
1452 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.