Yazdır Arkadaşına gönder
17. Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri’ne başvurular başladı
17. Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri’ne başvurular başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi mirasa hak ettiği saygının gösterilmesi ve tarihi yapıların korunmasını özendirmek amacıyla bu yıl 17. kez düzenlediği "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri"ne başvurular başladı. Ödüller için son başvuru tarihi 23 Ağustos 2019 Cuma günü olarak açıklandı. Bilimsel ve mesleki kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleştirilen ödül programında seçici kurul 09 - 13 Eylül 2019 günleri arasında toplanacak. Değerlendirme sonuçları 16 Eylül 2019 Pazartesi günü açıklanacak.

"Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri"ne katılmak isteyenler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinde http://tarihesaygi.izmir.bel.tr alan adlı sayfadan form edinebilecek. Ödül programına bu yıl tarihi konutunda yaşamayı sürdüren tarihe duyarlı kişileri ve yapıları kapsayan “tarihi yapıda yaşam”, “tarihi mekanda geleneksel zanaatların yaşatılması", “basit onarım”, “özgün işlevin değiştirildiği esaslı onarım”, “özgün işlevin korunduğu esaslı onarım”, “emek”, “katkı” ve “tarihi ve kültürel miras konulu okul projeleri teşvik” kategorilerinde başvurular kabul edilecek.


Tarih: 12/8/2019
266 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.